Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi markanızın dijital dünyaya açılan dükkanıdır.

Her Markanın Web Sitesi Olmalıdır

Dünya üzerinde 5 milyardan fazla insan interneti kullanıyor. İnsanlığın %64’ünün interneti kullandığı bir ortamda markanızı internette temsil eden bir web sitesine sahip olmak günümüzde avantaj olmaktan çıkmış, gereklilik haline gelmiştir.

Web Site Tasarımı

Web Sitesinin Kullanım Amaçları

Şirketinizi konumlandırdığınız fabrika ya da dükkan, markanızın operasyonlarının nasıl yürüdüğünü ve hizmetlerinizin nasıl sunulduğunu gösteriyor. Dijital dünyadaki dükkanınız olan web sitesi de aynı operasyonları ve hizmetleri sanal alemde gösterir. Web sitesinde şunların bulunmasını istersiniz:

Marka hikayesi

İletişim kanalları

Hizmetler

Şirket Görselleri

Görsel imaj

Portfolyo

Temel olarak müşterilerinize neler sunduğunuzu potansiyel müşterilerinizle web sitenizde paylaşırsınız. Sadece sunduğunuz hizmetleri paylaşmak yeterli olmayacaktır… Müşterilerinizin karar verebilmeleri için onlara sebepler sunmalısınız. Bu sebepler sektörlere göre farklılık gösterir. Sektörler değişiklik gösterse de markanızın web sitesinde bir portfolyo olması müşterilerinizin örnek işleri incelemeleri için fırsat sunmanızı sağlar. Şirketinizin görselleri de mağaza deneyimi açısından faydalı olur. Bunlara ek olarak sunduğunuz deneyimden memnun müşterilerinizin yorumlarını da sitenizde yayınladığınızda, potansiyel müşterilerinizin değerlendirme yapması için birçok seçeneği olacak.

Web Site Kodlama

Web Sitesi Yapım Süreçlerimiz

Marka Metinlerinin Hazırlığı;

Web Sitesinin Alt Yapısının Kurulumu;
Alan adı kurulumu
Hosting kurulumu

Web Sitesinin Görsel Tasarımı;

Onay Süreci;

Takip Kodlarının Entegrasyonu;

Sitenin Canlıya Alınması;

Kullanım Amaçlarına Göre Web Sitesi Çeşitleri

E-Ticaret Sitesi

E-Ticaret siteleri mağaza deneyimini dijitale taşırlar. Günlük kullanımdan, şirketler arası alışverişe kadar geniş ürün yelpazesi için E-Ticaret siteleri kullanılmaktadır. İnternet üzerinden ürün satışında fiziksel mağazadakinden daha hızlı ve kolay bir deneyim sunulmaktadır.

Müşteriler;

  • Birçok ürünü aynı anda inceleyebilir,
  • Ürünleri kıyaslayabilir,
  • Ürün detaylarını inceleyebilir,
  • Sipariş verip, satın aldıkları ürünleri kapılarına kadar getirtebilirler.

E-Ticaret sitelerinin sunamadıkları tek deneyim, ürünleri deneyebilmektir. Ürün iade seçeneğiyle müşteriler için satın alma niyetini cesaretlendirebilirsiniz.

Kurumsal İmaj Sitesi

Kurumsal imaj sitelerinde, markanızın yapısı hakkında hedef kitlenizi bilgilendirebilirsiniz. Hedef kitleniz, markanızın görsellerini ve metinlerini inceleyerek hizmetlerinizi öğrenebilir. Bu tür siteler genelde prestij için kullanılıyor olsa da müşterileriniz için iletişim seçenekleri sunmakta fayda vardır.

Potansiyel Müşteri Bulma Siteleri

İnsanlar sürekli ihtiyaçlarını karşılamak için internet üzerinde araştırmalar yapıyorlar. Arama sonuçlarında çıkan siteleri inceleyerek karar verme eğilimi her geçen gün artıyor. Markanızın B2B (şirketlere verilen hizmet) ya da B2C (son kullanıcıya verilen hizmet) iş modeli yapıyor olması fark etmeksizin internet üzerinde potansiyel müşterilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.
Web sitenizde sunduğunuz hizmetleri ilgi çekici bir şekilde sergiledikten sonra potansiyel müşterilerin markanıza ulaşması için iletişim kanallarına yönlendirmeniz gerekir. Bu iletişim kanalları;

  • Formlar
  • Telefon numaraları
  • Şirket adresi
  • Sosyal medya profilleri
  • Mail adresleri olarak sıralanabilirler.

Empatioart da bu amaçla kurulmuş bir siteye sahiptir. İhtiyaçlarınıza yanıt bulmak için bizimle iletişime geçin.