Dijital PR Yönetimi

Dijital Prestij Yönetimi

Markanız dijital dünyadaki prestijini yöneterek kaliteli bir imaj çizdiğine emin olun.

PR Yönetimi Neden Markalar İçin Değerli?

Markalar da insanlar gibidir… Başarıları olduğu gibi başarısızlıkları da vardır. Tıpkı sosyal hayatımızda olduğu gibi markaların da başarılarını kutlayanların yanında başarısızlıklarını acımasızca eleştirenler olacaktır. Olumsuz yorumlar marka prestijine negatif etki yaratır. Buna ek olarak sektördeki rakipler de durumu avantaja dönüştürmek için bekleyecekler.

Prestij yönetimi ile rakiplerinizden önce davranarak markanız hakkında ortaya çıkan olumsuz yorumları faydalı sonuçlar doğuracak şekilde kullanmak mümkün.

Hedef kitlenizin markanız hakkında soru işaretleri varsa satın alma alışkanlıkları zedelenir. Kötü yorumlarla veya olumsuz haberlerle karşılaşan müşterilerin yeni arayışlara girme ihtimalleri yükselir.

Araştırmalara göre, insanların %88’i yakın çevresinden gelen önerilere güveniyorlar. 3. kişiler tarafından gelen yorumların etkisi yarı yarıya düşüyor olsa da, markanız hakkındaki olumsuz yorumlar hala imaja ciddi etkisi eder.

Bu nedenle, online ortamlardaki olumlu ve olumsuz eleştirileri yönetiyor olmak rekabette sizi öne taşır.

Dijital PR Yönetimi

Markanızın Prestiji Yönetim Süreçlerimiz

Prestij yönetimi, diğer dijital pazarlama operasyonlarına kıyasla daha farklı bir disipline sahiptir. Tüm pazarlama çalışmaları markanın aksiyonlarıdır, dijital PR ise reaksiyondur. Çözüm odaklı yaklaşımlar ve hızlı kararlarla uzlaşmacı beceriler gerektirir.

Markanızı Tanırız

Tüm dijital pazarlama çalışmalarında olduğu gibi prestij yönetimi için de markayı tanımamız gerekir. Markanızı tanıyor olmamızın sebebi ise; Reaksiyonlarını yöneteceğimiz markanın karakterini bilmeliyiz. Karakterini bildiğimizde hangi konulara nasıl tepkiler vereceğini planlayabilir hale geliriz.

Dijital PR Analizi

Dijital dünyanın sınırları her geçen gün genişliyor. Farklı alanlarda çeşitli gruplar bir araya gelip fikirlerini paylaşıyorlar. Bu yorumların arasında markaların da bahsi geçiyor. Detaylı bir incelemenin ardından markanız hakkında ortaya atılmış yorumları derliyoruz.

Analizlerin Raporlanması

Yorumları bir inceledikten sonra özelden genele doğru müşterilerin paylaştıkları deneyimleri raporluyoruz. Empatioart’ın marka analistleri raporları filtreleyip kısa sürede anlaşılır ve üzerine konuşulabilir hale getiriyor. Son haline getirdiğimiz raporları sizlerle birlikte inceledikten sonra, düşüncelerinizi dinliyoruz. Her şeyi bir araya getirdikten sonra stratejiyi kurguluyoruz.

Dijital PR Stratejisi

Bu aşamada artık ihtiyacımız olan tüm veriler elimizde bulunur.

  • Markanın anlık PR durumu
  • Analizlerin raporları
  • Markanın karar vericilerinin yorumları
  • Ve markanın nasıl tepkiler vermesi gerektiği

Elimizdeki bilgilerle markanın alması gereken aksiyonlar için bir plan hazırlarız. Bu aksiyonları hedef kitleye aşağıdaki kanallar aracılığıyla duyururuz:

  • Web sitesi duyuruları
  • Sosyal medya paylaşımları
  • Google İşletme Hesabı paylaşımları
  • Haber kaynaklarında makale yayınları

Markanızın dijital PR’ı hakkında sohbet etmek için bizimle iletişime geçin