SEO Yönetimi

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitenize gelen trafiği arama motorları için optimizasyonlar yaparak arttırın.

Markanızın web sitesinde ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi pazarlıyorsanız, ziyaretçi sayısının artması büyük önem taşır. SEO çalışmalarına yapacağınız doğru yatırımla markanızın satışlarını arttırabilir ve büyüme yolculuğunda avantaj elde edebilirsiniz.

SEO İle Nasıl Trafik Arttırılır?

SEO arama motorlarında yapılan araştırmalardan web sitesine trafik çekmek için kullanılan dijital pazarlama yöntemidir. Arama motorlarının algoritmalarına uygun düzenelemeler yaparak sonuç listelerinde kullanıcıların karşısına daha fazla çıkabilir ve sitenize daha çok trafik çekebilirsiniz.

Özet olarak, web sitenize Google gibi arama motorlarında yapılan aramalardan trafik çekmek için SEO yapılmaktadır.

Web Sitesi Trafiği Artışı

Web Sitesi Trafiğini Arttırmak İçin
Yapılan SEO Çalışmaları

Teknik SEO geliştirmeleri

İçerik stratejisi ve üretimi

Kullanıcı deneyimi geliştirme çalışmaları

Link inşası

Dönüşüm oranı optimizasyonu

Arama motorları, kullanıcıların yaptıkları aramaları anahtar kelimelerle eşlerler. Böylece karmaşık algoritmalar, arama sonuçlarında en doğru sonuçları listeler.

Empatioart olarak, anahtar kelimeler özelinde söz vermek yerine; algoritmaların karmaşık yapısı üzerine uzmanlaşmış profesyoneller olarak sunduğumuz hizmet, markanızın hedeflerine yürüdüğü yolculukta en verimli sayfaları saptayarak kaliteli organik trafiği arttırmaktır.

SEO çalışmalarında anahtar kelimelerin de oynadığı rolün de farkındayız. SEO stratejilerimizi her zaman anahtar kelimelerden yola çıkarak hazırlıyoruz.

Stratejilerimizin çalışması için SEO operasyonlarını mükemmelleştiriyoruz:

Birçok ajansın SEO yönetimi disiplininden farklı olarak, bizler çalışmalarımızın odak noktasına markayı konumlandırırız. Bizim için pazarlama çalışmalarının en temel amacı markanın büyümesidir. Bu nedenle, geçici trendleri uygulamak yerine markaya her zaman katkı sağlayacak SEO dokunuşları yaparız. Amacımız her zaman övünerek bahsedeceğimiz çalışmalar yapıyor olmanın yanında, geleceğin SEO trendlerini ortaya çıkaran ekiplerden biri olmak.

SEO Yapılan Sektörler

Markanızın web sitesinin trafiğini arttırmak satışlarınızın artmasında rol oynuyorsa, hangi sektörde olduğunuz fark etmeksizin SEO’ya yaptığınız yatırımın karşılığını kar olarak alabilirsiniz anlamına gelir.

En çok SEO yapılan sektörler:

  • Dermatologlar
  • Estetisyenler

B2B ve B2C iş modeline sahip tüm üretim firmaları için SEO karlı bir pazarlama yatırımıdır.

  • Giyim
  • Elektronik
  • Sağlık
  • Mobilya
  • Dekorasyon
  • Spor
  • Online eğitim
  • Özel eğitim kurumları

Bunlar sadece en popüler olan sektörler. Markalar pazarlama planlarını hazırlarken web sitesi trafiği satışların artmasında rol oynuyorsa SEO seçenekler arasında en büyük potansiyeli olan çözümdür. Bundan dolayı SEO disiplinlerimizi tüm ajanslardan daha ileri seviyeye taşıdık.

Arama Motoru Nedir?

SEO hakkında sınırlı bilginiz olması ihtimaline karşı arama motorlarının çalışma mantığından da bahsetmek isteriz.

İnternet üzerinde milyarlarca web sitesi var. Web sitelerinin internet üzerindeki konumları URL’ler ile bulunabilir. Eğer Google, Yandex gibi arama motorları hiç ortaya çıkmasaydı, web sitelerine ulaşabilmek için alan adlarını yazıyor olurduk. Arama motorları, internet üzerindeki tüm web sitelerini inceleyen sistemler ve algoritmalar geliştirdi. Bu sistemler sayesinde bugün, web sitelerinin alan adlarını ezberlemek ya da kusursuz bir şekilde yazmak zorunda kalmıyoruz. Arama motoruna gidip ulaşmak istediğimiz, merak ettiğimiz ya da ihtiyacımız olan şeyleri arama kutusuna yazıyoruz. Yaptığımız arama sonucunda ideal siteler karşımıza çıkıyor.

Arama Motorları Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcıların aradıklarını bulmaları, arama motorları için en büyük önceliktir. Kullanıcıların işlerini kolaylaştırdıkları ölçüde başarıya ulaşırlar. Bu nedenle oldukça karmaşık algoritmalar geliştirilmiştir. Bu algoritmalar, web sayfalarının ne hakkında olduğunu algılar ve yapılan aramalarla ilişkisine göre kullanıcılar için sonuçlar arasında listeler. Evet, aslında hikaye bu kadar basit: Arama motorları, kullanıların aradıklarını karşılarına çıkarmayı amaçlar.

SEO çalışmalarında arama motorlarının geliştirdikleri algoritmaları anlamak ve bu algoritmalara uygun web site yapıları kurmak, organik trafiğin yükselmesine katkı sağlar.

Web sitenizin trafiğini nasıl arttıracağımızı konuşalım.