Kurumsal Kimlik İmaj Tasarımı

Kurumsal Kimlik Görsel İmaj Tasarımı

Markanızın tüm belgelerini kendine has bir kurumsal görünümde sergileyin.

Kurumsal Kimliğin Markalar İçin Anlamı

Müşterilerinize ve partnerlerinize ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ulaştırıyorsunuz. Kaliteyi ve sürdürülebilir operasyonları yıllarca biriktirdiğiniz tecrübelerle belli bir düzene sokuyorsunuz. Hizmetlerinizden yararlanan kişilerin ve kurumların memnuniyetini arttırmak için durmaksızın çalışıyorsunuz.

Peki ne kadar akılda kalıcı bir imaj çiziyorsunuz?

Kurumsal Kimlik Elementleri

Kurumsal kimliğe sahip markalar işinde profesyonel görünürler. Profesyonel görüntü çizmek markanızla etkileşime geçenler için önemli olsa da; asıl etkisi henüz markanızın hizmetlerini deneyimlememiş olanların üzerinde fark yaratır.

Yaptığınız tüm çalışmaların göründüğü anda tanınması bugün markanızı bilenler için üzerine katarak büyüyen bir değer anlamına gelir. Markanızın hacmi büyüdükçe, markayı yeni tanıyanlar için ayakları yere basan ve üzerine katarak gelişen bir şirket imajı çizer.

“Marka bilinirliğini arttırmanın ilk adımı markayı yansıtan kurumsal kimliğe sahip olmasıdır.”

Kurumsal Kimlik Elementleri

Logo

Kartvizit

Web Sitesi

Anteli Kağıt

Mail İmza

Yazılı Belgeler

Kurumsal Kimlik Tasarım Sürecimiz

Kurumsal kimlik bir marka için en önemli süreçlerin başında gelmektedir. Yıllarca kullanılacak görsel imaj olduğu gibi, aynı zamanda şirket içi operasyonların da daha düzenli ilerlemesini sağlar. Bu nedenle Empatioart olarak markaların kurumsal kimliklerini ince ince işleriz.

Marka Karakterini Şekillendiririz

Markanızın hikayesini dinlemeyi seviyor ve bundan büyük zevk alıyor olmamız sizin ve bizim en büyük ortak avantajımız. (Siz markanızı anlatmayı sevdiğiniz sürece)

Markanızın hikayesini en önemli özelliklerine dikkat çekerek kelimelere dökeriz. İmajda yansıtılacak olan karakteri herkesin okuduğunda anlayacağı formata sokarız. En vurucu özelliklerini belirler ve nasıl yansıtacağımızı belirleriz. Bu süreç boyunca sizlerle bol bol sohbet ederiz. Yüzlerce kelime, saatlerce yorumlaşma ve sabırla kulak kabarttığımız hikayelerin ardından yavaş yavaş düğümü çözeriz. Düğüm çözüldükçe markanın karakteri şekillenir. Süreç tamamlandığında markanın nasıl bir karaktere sahip olduğunu anlatan dokümanı ortaya çıkmış olur.

Görsel İmajı Şekillendiririz

Markanın karakterini temsil eden imajı ortaya çıkarmak ustalık gerektirir. Markanın içindekilerin tecrübelerini detaylarıyla aktarması, imajı tasarlayanların da o detayları marka özellikleriyle harmanlayarak görselleştirmesi tam olarak uzmanların işidir. Pazarlama disipliniyle yoğrulmuş grafik tasarımcılarımız, stratejistlerimizin oluşturduğu kelimelerle dolu dokümanları işleyerek logoya yansıtırlar. Logonun önce çizgilerini, sonra da renklerini oturturuz. Hikayesini anlattığımız markanın kendine özgü sembolü ortaya çıkar.

Sancılı kısmı geride bıraktığımıza göre…

İmajı Tüm Kurumsal Elementlere Uygularız

Elimizde şunlar olduktan sonra:

  • Marka hikayesi
  • Marka karakteri
  • Marka logosu
  • Marka renkleri

Kurumsal kimliği yansıtacak tüm elementleri tasarlayıp uygulayabiliriz.

Markanızı görenlerin tanımasını istediğinizi biliyoruz. Çünkü Empatioart’ı kurarken biz de aynı yollardan geçtik. Herkesin bildiği bir markamız olsun istedik. O motivasyonla metinler yazdık, çizimler yaptık.

Hikayemizi herkesle paylaşmayı, her markanın da hikayesini dinlemeyi çok seviyoruz. Markanız hakkında sohbet etmek için iletişimin ilk adımını atın.