Mail Marketing

Mail Marketing Yönetimi

Müşterilerinizle direkt iletişim kurarak pazarlama ve Ar-Ge çalışmalarınızı hızlandırın.

Mail Marketing Nedir?

Mail bilgilerini markanızla paylaşmış kullanıcılarla gönderdiğimiz mailler yoluyla iletişim kurduğumuz pazarlama tekniğidir. Dijital ortamlarda kurulan iletişim çeşitlerinden biri olarak mail marketing, markaların hedef kitleleriyle aşağıdaki konu başlıkları özelinde ulaşmasına olanak tanır;

  • Bilgi vermek
  • Duyuru yapmak
  • Geri bildirim toplamak
  • Marka hakkında gelişmeleri paylaşmak
Mail Marketing Hizmeti

Markalar İçin Mail Marketing Çalışmalarının Avantajları

İletişimi resmi ve kayıtlı bir kanal üzerinden kurmak isteyen markalar için e-mail gönderimi kurumsal imajı kaliteli hale getirdiği gibi; hedef kitlesi için güven mesajı da verir.

Dijital dünyada birçok iletişim seçeneği bulunmaktadır. Sosyal medyadaki yorumlar, direkt mesajlar en popüler yöntemlerin başında geliyor. Markalar gündelik sohbetten farklı, daha resmi bir mesajı iletmek istediklerinde mail marketing çalışmalarına başvururlar. Bireysel iletişim deneyimi sunan mail marketing çalışmalarının markalar için büyük avantajı ise, büyük mail gruplarına aynı anda ulaşabilmektir. Gönderdiğimiz maillerle aşağıdaki gibi dönüşüm yollarına yönlendirebiliriz:

  • Web sayfası ziyareti
  • Sosyal medya takibi
  • Form doldurma
  • Dönüşüm sonrası ilave alışveriş fırsatları
  • Kupon kodları fırsatları

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde kullanıcıların mail adreslerini markalarla paylaşmış olmaları gerekmektedir.

Mail Marketing Çalışmaları

Empatioart Mail Marketing Süreçleri

Tüm dijital kanallarında olduğu gibi mail yoluyla kurulan iletişim de strateji ve planlama gerektiren pazarlama yöntemidir.

Markayı Tanırız

Müşterilerinize doğru yöntemlerle ulaşmak için öncelikle markanızı tanıyarak başlarız. Hikayenizi, operasyonlarınız ve planlarınızı öğreniriz. Öğrendiklerimizi teyit etmek için dokümanlar halinde sizlerle paylaşırız. Karşılıklı yorumların ardından bir mail marketing stratejisi hazırlarız.

Mail Metni Hazırlığı

Stratejinin ardından kaç tane mail atılacağı ve nasıl bir amaçla hedef kitleye ulaşılacağı ortaya çıkar. Bu noktada atılacak maillerin metinlerini hazırlarız. Metinler tamamlandıktan sonra yorumlarınızı almak için metinleri sizlerle paylaşırız. Fikir alışverişini tamamladıktan sonra son dokunuşlar yapılır ve görsel elementlere geçeriz.

Mail Görsellerinin Hazırlığı

Mail metinlerini görsellerle desteklemek etkileşim oranını %41 arttırmaktadır. Yine stratejiye göre bir mail tasarımı ya da tek bir görsel hazırlarız.

Son onayı aldıktan sonra mail listesine gönderilmek üzere takvime ekleriz.

Raporlama

Gönderilen maillerin etkileşim oranlarına göre yeni stratejiler geliştirmemiz gerekecek… Raporlarımızı sizlerle paylaştıktan sonra strateji toplantılarımızda yorum alışverişi yaparız. Stratejileri geliştirir ve bir sonraki mail gönderimi için hazırlıklara başlarız.

Mail marketing ihtiyaçlarınızı konuşmak için bizimle iletişime geçin