Marka Danışmanlığı

Stratejik Marka Karakteri

Markanızın dijital dünyada atacağı adımları uzmanların hazırladığı stratejiler ile yönetin.

Markanızın dijital dünyada atacağı adımları
uzmanların hazırladığı stratejiler ile yönetin.

Web sitesinde, sosyal medyada ve internetin herhangi bir yerinde markanızın attığı her adım, internet ortamındaki kişileri bir şekilde etkiler ve kafalarında bir imaj yaratır. Markanızın dijital ortamlarda sergilediği imajını yönetmek, marka sahipleri olarak sizin sorumluluğunuzdur. Sorumluluk denince akla yapılması gereken işler geliyor olabilir. Bizler, bu sorumluluğu severek yapacağınız ve markanızı büyütecek şekilde ilerleyeceğiniz yapıyı kurmanızı sağlarız.

Yanlış olmasını! Markanın sahibi olma sorumluluğunu sizden hiçbir zaman almayacağız. Markalar yaratıcısının ruhunu yansıtır.

Empatioart uzmanları olarak bizler pazarlamayı bir yaşam şekli haline getirdik. Sektörlere göre farklılıklar gösteren mecraları takip ediyor ve gelişmelerden anlık şekilde haberdar oluyoruz. Markaların yapılarını öğrendikten sonra sorunlarını dinlemek çözüm yollarını düşünme refleksimizi tetikliyor.

Danışmanlık Verdiğimiz Marka Çalışmaları

Dijital Dünyada Marka Konumlandırma

Markaların tıpkı insanlar gibi karakterleri vardır. Yaptıkları, yapmadıkları ve söyledikleri dahil olmak üzere her şey markanın karakterini yansıtır. Dijital dünyanın sonsuzluğu ve kayıt kapasitesi göz önünde bulundurulduğunda bir markanın karakterini doğru yansıttığından emin olmak başarılı olma yolunda önemli bir adımdır.

Markanın ismi dijital dünyada ilk anıldığı andan itibaren kümülatif olarak birikerek büyür. Yapılan her kampanya, sarf edilen her kelime geçmişten günümüze markanın hikayesine eklenir.

Dijital dünya öyle geniş bir mecradır ki markanız güçlü bir karaktere sahip olmazsa ve bu karakteri somut bir şekilde yansıtamazsa; tıpkı sıvı gibi zemine yayılır. Empatioart olarak amacımız markanızın somut bir karaktere sahip olmasını sağlamak ve yatay değil dikey bir marka mimarisi oluşturmaktır.

Marka Konumlandırma

Fiziksel Operasyonlarınız İle Online Görünüşünüz Arasında Köprü Kurarız

Verilen hizmetler fiziksel dünyadaki operasyonlarla gerçekleşir. Markalar, hizmetlerini ve ürünlerini müşterilerine ulaştırırken bir deneyim sunarlar. Müşterilere sunulan deneyimler marka hakkında bir imaj oluşturur. Deneyimin standartları müşterinin gözünde markanın kalitesini belirler. Dijital dünyanın uzmanları olarak bizler markanızın fiziksel dünyadaki imajının online dünyada da tutarlı olmasını sağlıyoruz.

Tabi ki bizler sadece yansıtma görevinden fazlasını üstleniriz. Dijital dünyada markanın yansıttığı karaktere karşı hedef kitlenin tepkilerini gözlemler, markanın doğasını geliştirecek önerilerde bulunur ve fiziksel operasyonları da bu doğayı destekleyecek kurgu önerileriyle stratejilere oturturuz.

Marka Operasyonları

Marka Yönetimi Stratejileri

Markaların yöneticileri olarak dijital dünyadaki içeriklerin hızlıca tüketilip çabuk unutuluyor olmasına aldanmamak gerekir. Bir markayı kontrolsüzce dijital dünyanın derinliklerine bırakmak, büyümeye giden yol olmanın tam tersidir. Daha çok çaba harcayıp, daha az dönüş elde etmek anlamına gelebilir. Bu nedenle markayı dijital dünyada konumlandırıp, kimliğini şekillendirip, güçlü bir stratejiyle yönetmenize yardımcı oluyoruz.

Marka Konumlandırma

Birçok ajansın SEO yönetimi disiplininden farklı olarak, bizler çalışmalarımızın odak noktasına markayı konumlandırırız. Bizim için pazarlama çalışmalarının en temel amacı markanın büyümesidir. Bu nedenle, geçici trendleri uygulamak yerine markaya her zaman katkı sağlayacak SEO dokunuşları yaparız. Amacımız her zaman övünerek bahsedeceğimiz çalışmalar yapıyor olmanın yanında, geleceğin SEO trendlerini ortaya çıkaran ekiplerden biri olmak.

Dijital Marka Danışmanlığı Kapsamında Nasıl Bir Hizmet Veriyoruz?

Neden markalar bu hizmete ihtiyaç duyarlar ve biz ne yapıyoruz?

Markaların yöneticileri, içinde bulundukları ekosistemde markanın karakterinin dışarıdan nasıl göründüğünü gözlemlemekte zorlanabilirler. Markanızı profesyonel anlamda gözlemleriz, dijital dünyada nasıl algılandığını analiz ederiz ve markanın büyümesi için gerekli adımları sistematik bir düzen içinde atarız.

Online Marka Danışmanlık Hizmeti Yol Haritası

Bir markanın doğasını değiştirmek bize göre en büyük pazarlama suçlarından biridir. Bu nedenle markanın doğasını değiştirmek yerine, sahip olduğu ruhu hiç kaybetmeden markanın gelişmesini sağlamak için çalışırız. Bunu nasıl mı yaparız?

Sizi Tanırız

Markanın varoluş yolculuğunda ismini ilk kez sesli söyleyenleri tanımak markayı tanımak için atılan en önemli adımdır.

Markanızı Tanırız

Markanız; neler yapıyor, nasıl hizmetler veriyor, şimdiye kadar dünya üzerinde nasıl bir etki bıraktı bunları öğreniriz.

Markanın Ürünlerini / Hizmetlerini Deneyimleriz

Empatioart ekibini bir araya getiren element deneyimlemeye aç olmamızdır. Biz her şeyi deneyimleyerek öğreniriz. Ve herkesten daha iyi öğreniriz.

Markanın Hedef Kitlesini Tanırız

Şimdiye kadar kimlere ulaşılmış, nasıl bir etki bırakılmış, bu etki olumlu mu olumsuz mu olmuş bunları analiz ederiz. Sonrasında bu kitleyi daraltmak mı gerekiyor genişletmek mi gerekiyor bu konuda fikirlerimizi sizlerle paylaşırız.

Topladığımız Tüm Bilgileri Analiz Ederiz

Bu ekibi oluşturmak için çok uğraştık, herkesin fikirleri bir araya geldiğinde de çok güzel işler çıkıyor. Fikir alışverişi yaparak yol haritasını oluştururuz.

Stratejiyi Oluştururuz

Tüm verileri topladıktan ve fikirleri paylaştıktan sonra markanın nasıl bir yolda ilerlemesi gerektiğini planlarız. Bu planı markanın yöneticileri paylaşır, uygulanabilir olup olmadığını konuşuruz.

Harekete Geçeriz

Artık durmak için bir sebep olmadığına göre uygulamalara başlarız. Deneyimler, gözlemler, stratejileri geliştirir ve markanızın büyümesi için yol haritası hazırlarız.

Dijital Marka Danışmanlığı Hizmetleri Nasıl Fayda Sağlar?

  • Markanızı doğru mecrada konumlandırmanıza yardımcı olur
  • Hedef kitlenizle online ortamda kurduğunuz iletişimi güçlendirir
  • Hizmetlerinize ve ürünlerinize göre hedef kitlenizi seçmenize yardımcı olur
  • Dijital dünyada hangi alana yatırım yapmanız gerektiği konusunda danışman olur
  • Şirketinizin dijitalleşme süreçlerini kolaylaştırır
Marka Konumlandırmanın Avantajları
Markanızın ihtiyaçları üzerine sohbet etmek için
bizimle iletişime geçin